OPEN DESIGN İSTANBUL – ENDÜSTRİYEL TASARIM YARIŞMASI

open-design

OPEN DESIGN İSTANBUL
"SÜRDÜRÜLEBİLİR SANAYİ İÇİN TASARIM YARIŞMASI"

BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR 

SON BAŞVURU 31 MAYIS 

Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) tarafından, takım tezgahları ve otomasyonun yarattığı yüksek katma değere dikkat çekmek ve yeni teknolojilerin üretimine ilgiyi artırmak, endüstriyel tasarımcılarla sanayicileri daha fazla işbirliği yapmaya teşvik etmek için “Open Design İstanbul Endüstriyel Tasarım Yarışması” düzenlenecek. Yarışmaya başvurular 31 Mayıs'a kadar devam edecek ve kazananların ödülleri 30 Eylül’de MAKTEK Avrasya Fuarı’nda düzenlenecek törenle açıklanacak.
 
“Sürdürülebilir Sanayi için Tasarım” teması ile “CNC Takım Tezgahı için Robotik Yükleme/Besleme Sistemi Tasarımı” konusunda gerçekleştirilecek yarışma tüm tarafların katılımına açık olacak. Yarışmanın ve yürütülen çalışmaların hedeflerinde Türkiye’nin, takım tezgahları sektöründe yeşil üretim, sürdürülebilir ekonomi, otomasyon, Endüstri 4.0 uygulamalarının yanı sıra tasarımda da dünyada ön plana çıkarılması bulunuyor.

2 aşamalı olarak gerçekleşecek yarışma kapsamında katılımcılardan, “CNC Takım Tezgahı için Robotik Yükleme/Besleme Sistemi Tasarımı” yapmaları isteniyor. Yarışmaya başvurular 31 Mayıs 2024 saat 23:59’a kadar gerçekleştirilebilecek. Yarışmanın katılım koşulları ve teknik şartnamesini, başvuru formunu ve diğer detaylarını aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.
 

Yarışmada ilk 3 sırayı alacak tasarımların ödülleri

Yarışmada; 1’inci olacak proje sahibine 90.000 TL ve iF Forum Design Award Uluslararası Tasarım Derecelendirme Programı’nın İlk Başvuru Ücreti, 2’nci olacak proje sahibine 60.000 TL, 3’üncü olacak proje sahibine ise 30.000 TL ödül verilecek.


Open Design İstanbul 2024 Jüri Üyeleri

 open-design

Yarışma ile İlgili Önemli Tarihler

Yarışma duyurusu 12 Ekim 2023
Başvuru Son Tarihi 31 Mayıs 2024
Başvuruların Jüri Ön Değerlendirmesi 1-14 Haziran 2024
İkinci Aşamaya Kalan Projelerin Duyurulması 14 Haziran 2024
Proje Tasarımı Son Gönderim Tarihi 23 Ağustos 2024
İlk 10’a seçilenlerin Jüri Sunumu (Online) 2-6 Eylül 2024
Ödül Töreni 30 Eylül 2024
 

Yarışmaya katılım koşulları hakkında

Yarışmayla ilgili tüm katılım koşulları ve teknik şartnameye ulaşmak için tıklayın
 

Yarışma Sponsorları

Yarışma sponsorlarını incelemek için tıklayın

open-design